piątek, 19 czerwca 2015

Deser truskawkowy w 5 minut :)

Truskawkowe szaleństwo trwa! Jeszcze trwa, ponieważ już niebawem sezon 2015 przejdzie do historii. Trzeba więc korzystać, smakować, a nawet nieco przejadać się :) 
Deser, który chciałam Wam dziś polecić jest banalnie prosty. Zresztą po spojrzeniu na zdjęcie pewnie sami uśmiechniecie się pod nosem ;) Czasami liczy się po prostu pomysł. Kilka prostych składników, 5 minut pracy i już :) Pycha! Truskawki podane inaczej niż zwykle, bez większego wysiłku, a jednak robią wrażenie. Ot, taka dbałość o szczegóły.


Składniki:
  • kilka truskawek
  • tyle samo biszkoptów
  • mały kubeczek śmietany 30% lub 36%
  • cukier puder do smaku
  • kilka kostek czekolady - u mnie gorzka
Wykonanie:
  1. Truskawki umyć, a później usunąć szypułki. Z każdej truskawki odciąć czubek tak, by swobodnie dało się ją postawić. Ostrym nożykiem wydrążyć stożkowy otwór, w którym umieści się nadzienie śmietanowe.
  2. Śmietanę ubić, dosłodzić cukrem pudrem, ilość wg uznania.
  3. Na każdy biszkopt* nałożyć kleks śmietany, na tym ustawić truskawkę, a następnie umieścić w niej porcję śmietany. Można przełożyć śmietanę łyżeczką, szprycą, jak również za pomocą przyciętego woreczka foliowego.
  4. Czekoladę zetrzeć, posypać deser.
* Biszkopty w tej formie będą  kruche. Jeśli zależy Wam na miękkich - należy je delikatnie nasączyć. Wersja dla dorosłych: biszkopty skropić odrobiną wybranego alkoholu.

Smacznego :)
Aneta

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...